Champagne cake

Champagne cake met champagne glazuur. Perfect voor nieuwjaar!

De kerst is alweer voorbij, dus is het tijd voor een nieuwjaars recept! Met kerstmis kreeg ik een nieuwe bakvorm dus die moest ik natuurlijk meteen uitproberen. In 1x is dit champagne cake recept gelukt. En ja, je proeft de champagne ook echt door de cake heen echt heel erg lekker.

Bakvorm. Zoals ik dus al zei; ik kreeg met kerst een nieuwe bakvorm! En niet zomaar eentje, deze stond echt al heel erg lang op mijn verlanglijstje. Ik kocht hem eigenlijk nooit omdat hij toch wat aan de dure kant was. Maar deze Nordice ware bakvorm is natuurlijk wel eentje die je hele leven lang meegaat. En kijk nou wat een mooie vorm! Love it.

Je kan natuurlijk ook gewoon een grote rechte cakevorm gebruiken voor dit recept, de baktijd zal ongeveer hetzelfde zijn!

Nordic ware bakvorm

Champagne. In dit recept gaat in totaal 250 milliliter champagne. Het maakt oprecht niet uit wat voor champagne je er in doet. Het is makkelijk om een klein flesje te kopen, die zijn meestal precies genoeg. Koop je een grote fles? zorg er dan voor dat je eentje koopt die jij lekker vind, je moet namelijk de rest nog opdrinken! 😉

Glazuur. In plaats van een normale glazuur heb ik gekozen voor een champagne glazuur, dat geeft net iets extra smaak! vind je het too much? Vervang dan de champagne door citroensap.

Champagne cake

Porties

1

grote cake

Een luchtige cake met champagne en glazuur.

IngrediËnten

  • Voor de cake
  • 300 gram ongezouten roomboter (kamertemperatuur)

  • 425 gram fijne kristalsuiker

  • 5 eieren

  • Snufje zout

  • 425 gram patentbloem

  • 200 milliliter champagne

  • 1 theelepel vanille extract

  • Voor de glazuur
  • 200 gram poedersuiker

  • 50 milliliter champagne

Hoe maak je het?

  • Verwarm de oven voor op 150 graden en vet de bakvorm in die je gaat gebruiken.
  • Doe de roomboter in een ruime kom en klop dit voor 3 minuten op de hoogste stand met een elektrische handmixer of keukenmachine. Voeg de kristalsuiker toe en mix het nog eens voor 5 minuten zodat de boter luchtig wordt.
  • Voeg nu een voor een de eieren toe. Zorg dat de randen van de kom goed worden meegenomen
  • Verlaag de snelheid van de mixer en voeg het bloem, zout en het vanille extract toe.
  • Zet de mixer uit en schenk de champagne bij het beslag. Roer dit er voorzichtig doorheen met een spatel
  • Stort het beslag in de bakvorm.
  • Zet de bakvorm in het midden van de oven en bak de cake voor 70 tot 80 minuten gaar.
  • Meng voor de glazuur de poedersuiker en champagne door elkaar heen. Giet dit erover wanneer de cake geheel is afgekoeld.

Notities

  • Tip: de cake mooi uit de vorm krijgen? laat de cake 10 minuten afkoelen buiten de oven en keer de vorm dan op zijn kop. Wacht dus niet tot dat de cake volledig is afgekoeld.
  • PS: bewaar dit recept hier op Pinterest!
champagne cake recept

Join the Conversation

  1. Ideaal voor mij😂lolaloveschampagne.com

    1. Haha inderdaad, wat leuk!

Geef een reactie

Close
Your custom text © Copyright 2023. All rights reserved.
Close
%d bloggers liken dit: